Rozdeleni čajov

Rooibos

Rooibos

Ide o rastlinu Aspalatus linearis, ktorá keď sa povarí má príjemnú medovú vôňu a sladkastú chuť. Domorodci sa naučili zbierať tieto rastliny, nahrubo ich posekať, dobre roztĺcť kladivami na drobné kúsky. Následne ich nechali sfermentovať na hromadách ešte predtým, ako ich celkom vysušili na slnku.

Odvar z tejto rastliny pomáha prirodzeným spôsobom vyrovnať sa s infekciami a rôznymi zdravotnými problémami, ktoré sa v tropickom podnebí často vyskytovali. V roku 1904 ruský priekopník a imigrant Benjamin Ginsberg si uvedomil, že tento chutný domorodý nápoj Krovákov by mohol mať úspech aj na trhu.

Začal predávať nový “horský čaj” najprv Juhoafričanom v Kapskom meste. Pomocou svojho obchodného mena sa ho snažil dostať z Južnej Afriky, kde sa dodnes produkuje, aj na trhy Európy.

Ako popularita nového čaju rástla, začali sa v Južnej Afrike zakladať nové farmy na jeho pestovanie. Najmä okolo Clanwilliamu v oblasti strmých skalnatých vrchov a čistých horských bystrín. Aj dnes sú výrobné technológie prakticky zhodné s pôvodnými spred 100 rokov, avšak samozrejme s väčším využitím jemných mechanických metód a laboratórnych kontrol.

Využitie

Najviac pozornosti sa stále venuje zdravotným účinkom čaju rooibos,no zaujímavé je i jeho široké kulinárske využitie a použitie do celého spektra chutných nápojov a drinkov. Napríklad sa odporúča pripraviť si ľadový rooibos s kúskami čerstvého pomaranča, citróna a lístkami mäty. Alebo tiež ho pridávať do celej škály polievok a omáčok, ktoré rozžiari svojou farbou a vôňou.

Môže sa piť horúci alebo studený, miešať sa s džúsmi, šumivým vínom, škoricou, citrónovou šťavou alebo s medom.

Výroba

Rooibos sa z nízkych kríkov pripravuje zaujímavým technologickým postupom. Výsledkom je čaj skutočne mimoriadne príjemný, hladký, s plnou a sladkou arómou.Rooibos je prirodzene bezkofeínový.

S obľubou sa varí malým deťom a školákom na olovrant, tehotné alebo dojčiace ženy si doprajú jeho regeneračné účinky. Osobám v produktívnom veku prináša pohodu a relaxáciu, starší ľudia oceňujú schopnosť uvoľniť a privolať občerstvujúci spánok.

Odporúčame

Skutočne zaujímavý čaj odporúčame pre horúce letné dni aj chladné večery. S kockami ľadu a ovocím osvieži, dymiaci a s mliekom alebo medom zahreje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *