Rozdeleni čajov

Oolong

Oolong

Oolong je tradičný semi-oxidovaný čínsky čaj (Camellia sinensis), ktorý sa vyrába procesom, ktorý zahaluje rastlinu silným slnkom. Väčšina ovocných čajov, hlavne kvalitných, zahŕňa jedinečné kultivary čajovníkov, ktoré sa používajú výlučne pre konkrétne odrody. Stupeň oxidácie, ktorý sa mení podľa zvoleného času pred vypálením, sa môže pohybovať od 8 do 85% v závislosti od odrody a štýlu výroby. Oolong je obzvlášť populárny v južnej Číne a medzi čínskymi krajanmi v juhovýchodnej Ázii.

Niekoľko typov čaju oolong vrátane tých, ktoré sa vyrábajú v horách Wuyi v severnej časti Fujian, ako napríklad Da Hong Pao, patrí k najznámejším čínskym čajom. Rôzne odrody oolongu sa spracúvajú inak, ale listy sa zvyčajne formujú do jedného z dvoch odlišných štýlov. Niektoré sú previnuté do dlhých kučeravých listov, zatiaľ čo iné sú “zabalené” do malých korálikov, z ktorých každý má chvost. Prvý štýl je tradičnejší.

Výroba čaju oolong zahŕňa opakovanie fáz na dosiahnutie požadovaného množstva zhnednutia listov. Sušenie, valcovanie, tvarovanie sú podobné čiernemu čaju, ale oveľa viac pozornosti sa kladie času a teplotám.

Ako piť

Vo všeobecnosti by sa mali používať 3 gramy čaju na 200 ml vody, alebo asi dve čajové lyžičky čaju oolong na šálku. Oolong čaje by mali byť pripravené s vodou (93 až 96 ° C) (bez varu) a ponorené 2-3 minúty. Vysoko kvalitný Oolong môže byť niekoľko krát zalievaný, tri až päť krát – z toho tretie alebo štvrté zaliatie je zvyčajne považované za najlepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *