Rozdeleni čajov

Lapacho

LAPACHO

Lapacho (lapačo) obsahuje široké spektrum látok, ktoré môžu výrazne posilniť obranyschopnosť organizmu a účinne pomáhajú pri celom spektre ochorení. I tých najvážnejších. Súčasná svetová medicína čoraz viac obracia svoju pozornosť na bohatstvo tropických dažďových pralesov. V neprebernej spleti jedinečných rastlinných druhov a ich liečiteľského využitia pôvodnými obyvateľmi nachádza lieky na mnohé novodobé civilizačné ochorenia. K takýmto znovuobjaveným liečivým stromom patrí i legendárny strom Inkov Lapacho (lapačo). Podľa starých záznamov sa kôrou zo stromu Lapacho liečili i starí vládcovia Inkov dávno pred príchodom Španielov na územie Nového Sveta.

Účinky

Užívanie Lapacha odporúčajú aj renomovaní lekári svetových mien, ktorí spolu s radom chemikov zaradili Lapacho na popredné miesto medzi liečivými rastlinami našej planéty. Aj keď sa čaj z tohto jedinečného stromu dostal na trhy západnej Európy až v roku 1991, jeho liečivé vlastnosti poznali a využívali už starí Inkovia a dodnes ich potomkovia Indiáni z kmeňa Callawaya, žijúci vysoko v Andách, rovnako ako príslušníci kmeňov Quechua a Aymara. Práve oni označovali svoj božský strom ako Taheebo.

Lapacho sa považuje za veľmi silný antioxidant a schopný zabrániť tvorbe a výskytu voľných radikálov. Mierni bolesti hlavy, nervozitu a dokonca sa používa aj proti malárii. Nezanedbateľný je aj jeho vplyv na kožné problémy. Pomáha liečiť rôzne zápaly, ekzémy, psoriázu, rany i hnisavé lôžka. Pôsobí protizápalovo a pomáha regenerácii ciev i liečbe kŕčových žíl. Odporúčame pravidelne si prikladať teplé obklady z čaju Lapacho na postihnuté miesta, prípadne si dopriať liečivé kúpele.

Výborné výsledky sa dosahujú aj s pravidelným vyplachovaním ústnej dutiny týmto príjemným čajom. Výplachy pomáhajú znížiť škodlivý vplyv amalgámu na organizmus i nebezpečenstvo infekcie a paradentózy. Jeden z vedcov, zaoberajúcich sa účinkami Lapacha, sa s obdivom vyjadril, že Lapacho lieči snáď úplne všetko.

Príprava

Kôra zo stromu Lapacho sa musí päť minút povariť a potom asi dvadsať minút lúhovať. Nápoj je vo výsledku zafarbený do medena. Vôňa je dubová, mierne vanilková s citrónovým dozvukom. Chuť nemusí sedieť každému – je zvieravo horkastá, ale zároveň mierne sladkastá a zahrievajúca. Ale možno v nej nájsť originalitu a užiť si ju.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *